Filmy

Czech Short Films 2018: Přihlašujte své krátké filmy

11 Říjen 2017

Krátké filmy

Czech Short Films 2018: Přihlašujte své krátké filmy

Krátké filmy

Czech Short Films 2018: Přihlašujte své krátké filmy

s

Czech Film Center i tento rok připravuje výběrovou kolekci krátkých filmů Czech Short Films, která poslouží po celý rok 2018 ke zviditelnění české krátkometrážní tvorby a k prezentaci české kinematografie na zahraničních filmových festivalech a trzích. Vaše filmy můžete přihlašovat online do 3. listopadu 2017.

Všechny přihlášené filmy splňující podmínky budou následně postoupeny do výběru a předány ke zhlédnutí odborné komisi. Tvůrce vybraných filmů do kolekce Czech Short Films 2018 budeme následně kontaktovat a nejpozději do 3. prosince 2017 bude potřeba nám doručit filmy v HD kvalitě a další potřebné materiály. Studentské filmy přihlášené do výběru získávají navíc šanci postoupit do širšího výběru na CENU MAGNESIA za nejlepší studentský film. Více informací ve Statutu Ceny Magnesia ZDE.

Podmínky a pravidla k přihlášení:

  • jakýkoliv typ filmu (hraný, animovaný, dokumentární nebo experimentální)
  • maximální délka do 40 minut (včetně počátečních a závěrečných titulků)
  • rok výroby 2017 a majoritní země výroby Česká republika
  • film musí mít vyřešena všechna autorská práva (včetně archivních záběrů) a práva na hudbu užitou ve filmu nejpozději do konce roku 2017
  • film musí být dodán ve finální verzi prostřednictvím online linku, jehož platnost musí trvat nejméně do 31. 12. 2017, přístupové heslo nesmí být během platnosti linku změněno. 

Postup přihlašování:

  • Vyplňte online dotazník: ZDE
  • Odkaz na filmy v náhledové kvalitě (velikost souboru do 2Gb) vložte přímo do formuláře. Preferujeme online uložiště pro stream videa (např. Vimeo), případně je možné vložit link pro stažení videa (např. Wetransfer, MyAirBridge..). Platnost poslaného online linku musí být do 31. 12. 2017, heslo nesmí být během platnosti linku změněno. 
  • Dotazník je možné před odesláním průběžně ukládat a znovu se k němu vracet. Po odeslání dotazníku obdržíte potvrzovací email. Vložená data poté nebude možné dále upravovat.
  • Přihlášky bez podepsaného čestného prohlášení a zaslaného linku na film (vše rovněž nejpozději do 3. 11. 2017) nebudou postoupeny výběrové komisi k posouzení.

Uzávěrka pro přihlašování a doručení všech potřebných materiálů je 3. listopadu 2017 v 11 hod.

Online přihlašovací formulář

Ke stažení

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás