Filmy

Dcera zvítězila na festivalu Sundance

29 Leden 2020

Český film (v zahraničí) Krátké filmy

Dcera zvítězila na festivalu Sundance

Český film (v zahraničí) Krátké filmy

Dcera zvítězila na festivalu Sundance

s

Snímek Darii Kaščejevy Dcera sbírá úspěch za úspěchem, aktuálně ovládl kategorii pro animované kraťasy na největším americkém festivalu nezávislého filmu Sundance.

V prosinci se Dcera probojovala na festival Sundance z více než 15 000 přihlášených filmů, nyní ho ve své kategorii ovládla. Absolventský snímek studentky pražské FAMU Darii Kaščejevy získal ocenění poroty pro krátké animované filmy.

Po nominaci na Oscara ve stejné kategorii je vítězství na Sundance dalším úspěchem talentované animátorky. Ani šance na zisk ceny americké filmové akademie ale nespadla z čistého nebe, a je naopak vyústěním období plného úspěchů.

V červnu loňského roku získala tento film o problematickém vztahu dcery a jejího otce hlavní ocenění pro studentské snímky (Cristal) ve francouzském Annecy, kde se koná největší festival animovaných filmů na světě. Tam Dceru ocenila rovněž studentská porota (Junior Jury) cenou pro nejlepší absolventský snímek.

Kaščejeva není prvním českým tvůrcem, který uspěl na festivalu Sundance. V roce 2016 získal zvláštní cenu poroty za nejlepší režii Ondřej Hudeček se svým snímkem Furiant. Světovou premiéru pak zažil na tomto festivalu v roce 2012 film Čtyři slunce režiséra Bohdana Slámy.

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás