Filmy

Festival v Clermont-Ferrand promítne tři české kraťasy

29 Leden 2020

Český film (v zahraničí) Krátké filmy

Festival v Clermont-Ferrand promítne tři české kraťasy

Český film (v zahraničí) Krátké filmy

Festival v Clermont-Ferrand promítne tři české kraťasy

c

Největší festival krátkých filmů na světě ve francouzském Clermont-Ferrand promítne tři české animované kraťasy. V mezinárodní soutěži zabojuje snímek SH_T HAPPENS a v sekci pro mladé publikum se představí Betonová džungle a Pouštět draka.

Krátký film režisérů Dávida Štumpfa a Michaely Mihályi SH_T HAPPENS spolu se 78 filmy z celého světa zabojuje v hlavní mezinárodní soutěži festivalu krátkometrážních filmů v Clermont-Ferrand.

Třináctiminutová tragikomedie je adaptací známého biblického příběhu a česko-slovensko-francouzskou spoluprácí producenta Petera Badače (BFILM.cz) a koproducentů slovenského BFILM, francouzského Bagan Films a FAMU. Snímek měl premiéru loni na festivalu v Benátkách v sekci Orizzonti.

V sekci určené především pro mladé publikum (Young Audience) má Česká republika hned dva zástupce. Betonová džungle studentky pražského UMPRUM Marie Urbánkové vypráví o dětské klukovské fantazii a vznikla v produkci UMPRUM a pražské společnosti MAUR film.

Druhým českým členem Young Audience je krátký film Martina Smatany Pouštět draka, který poprvé viděli diváci loňského Berlinale, kde měl světovou premiéru v sekci Generation Kplus. Česko-slovensko-polský snímek o malém chlapci, který se vyrovnává se smrtí dědečka, zprodukoval Peter Badač ze společnosti BFILM.cz, v koprodukci se slovenským BFILM, FAMU a polskou společnosti CeTA.

Festival v Clermont-Ferrand začíná 31. ledna a potvrá do 8. února 2020.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás