Filmy

Filmy FAMU ve finále BAFTA Student Film Awards

11 Květen 2017

Český film (v zahraničí) Krátké filmy

Filmy FAMU ve finále BAFTA Student Film Awards

Český film (v zahraničí) Krátké filmy

Filmy FAMU ve finále BAFTA Student Film Awards

b

Dva filmy českých studentů se probojovaly do užšího výběru v rámci ocenění udělovaných British Academy Film Award: animovaný film Rybáři od režisérky Báry Anny Stejskalové a hraný film Nehoda od Šimona Štefanidese. 

Do užšího výběru na cenu BAFTA Student Film Awards postoupilo 45 kandidátů. Do soutěže bylo letos přihlášeno více než 400 studentských filmů z 15 zemí světa.

O filmech:
Rybáři (režie Bára Anna Stejskalová, 2016, 10 min)
Příběh o rybáři, který jednoho dne vyloví ze zamrzlého jezera kostlivce. Utíká před ním a schovává se ve tmě, kde hledá útěchu v laciné zábavě. Skutečnost však škrábe na okno a rybářův úkryt se rychle stává noční můrou. Manipulace, lidskost, loutkovitost - to jsou hlavní témata tohoto filmu.

Nehoda (režie Šimon Štefanides, 2016, 13 min)
Starý pan Tošovský srazil svým autem taktéž starou paní Pařízkovou. Dcera pana Tošovského, Zuzana, je zlostí bez sebe, aby předešla dalším tragédiím než se věc řádně vyřeší, sebere mu klíčky od auta a schová je. Tím sice dočasně vyřeší problém jejího senilního otce a řízení, ale zároveň si znepřátelí svojí matku a jeho manželku Janu, která již několik dní plánuje jet na hřbitov udělat jarní úklid. Do těchto rodinných problémů zasahuje ještě fakt, že je Zuzana ředitelkou místního gymnázia a takováto událost nezůstane na venkově utajena. Naneštěstí, Zuzany matka Jana je odhodlaná k čemukoliv a po hádce mezi nimi dvěma, se rázná babička rozhodně konat..

Soutěž BAFTA Student Film Awards byla v letošním roce rozšířena v rámci expandující mezinárodní platformy BAFTA, která usiluje o podporu talentů a jejich propojení napříč kontinety. Letos byly vybrané školy celého světa vyzvány, aby nominovaly až devět filmů, které se budou ucházet o čtyři hlavní ceny. Ty se budou udělovat v kategorii animované tvorby,  dokumentu, hraného filmu a jako čtvrtá bude udělena Zvláštní cena poroty.

 

 

 

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás