Filmy

Přihlašte svůj krátký film na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film a do kolekce Czech Short Films za rok 2021

07 Září 2021

Film Industry Krátké filmy

Přihlašte svůj krátký film na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film a do kolekce Czech Short Films za rok 2021

Film Industry Krátké filmy

Přihlašte svůj krátký film na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film a do kolekce Czech Short Films za rok 2021

c

Státní fond kinematografie prostřednictvím Czech Film Center letos opět vyhlašuje výzvu k přihlašování krátkometrážních filmů na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film za rok 2021 a do kolekce Czech Short Films.Vaše filmy můžete přihlašovat online do 31. října 2021. 

Cena Magnesia za nejlepší studentský film se vyhlašuje na slavnostním předávání cen Český lev a je určena pouze studentským filmům. Výběrová kolekce krátkých filmů Czech Short Films se týká všech krátkých filmů, které vznikly v roce 2021, a slouží ke zviditelnění současné české krátkometrážní tvorby a k prezentaci české kinematografie na zahraničních filmových festivalech a trzích. Přihlašovací formulář je společný pro obě akce a naleznete jej ZDE

Všechny přihlášené filmy splňující podmínky budou následně postoupeny do výběru a předány ke zhlédnutí čtyřčlenné odborné komisi. Tato komise, složená z respektovaných osobností českého filmového průmyslu, vybere nejméně 10 filmů do kolekce Czech Short Films a zároveň nominuje 20 studentských filmů na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film. Podmínky pro přihlášení do soutěže o nejlepší studentský film naleznete ve Statutu Ceny Magnesia za nejlepší studentský film ZDE

 

Podmínky a pravidla k přihlášení do kolekce Czech Short Films:

  • jakýkoliv typ filmu (hraný, animovaný, dokumentární nebo experimentální)
  • maximální délka do 40 minut (včetně počátečních a závěrečných titulků)
  • rok výroby 2021 a majoritní země výroby Česká republika
  • film musí mít vyřešena všechna autorská práva (včetně archivních záběrů) a práva na hudbu užitou ve filmu nejpozději do konce roku 2021.

POSTUP přihlášení:

  • Vyplňte online „Dotazník pro sběr krátkých filmů za rok 2021“: ZDE
  • Odkaz na filmy v náhledové kvalitě vložte přímo do formuláře. Preferujeme online úložiště pro stream videa (např. Vimeo). Platnost poslaného online linku musí trvat nejméně do 31. 12. 2021, heslo nesmí být během platnosti linku změněno.
  • Filmy bez podepsaného čestného prohlášení (ke stažení níže) a zaslaného linku na film (vše rovněž nejpozději do 31. října 2021) nebudou postoupeny výběrové komisi k posouzení.
  • Uzávěrka pro přihlašování a doručení všech potřebných materiálů je 31. října 2021. Níže si můžete stáhnout "Čestné prohlášení" o autorských právech, které je potřeba vložit vyplněné do přihlášky. 

Online přihlašovací formulář

POZOR! Svůj krátký film můžete přihlásit o ceny 29. Český lev rovněž do kategorií krátký film a animovaný film, pro které je potřeba vyplnit samostatný formulář na odkazu zde.

Ke stažení

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás