Animované Plody mraků míří do Annecy

15 března 2017

Český film (v zahraničí) Krátké filmy

Animované Plody mraků míří do Annecy

a

Krátkometrážní film Kateřiny Karhánkové Plody mraků byl vybrán do soutěže krátkých filmů pro děti na festivalu animovaných filmů v Annecy, který proběhne od 12. do 17. června. Do sekce studentských filmů se probojovaly další dva české snímky - Jsme přece lidi (Jan Míka) a Prebúdzač (Filip Diviak).

Plody mraků vyprávějí o malém živočichovi, který překonáním neznámého uskuteční velký objev. Autorkou scénáře a režisérkou je Kateřina Karhánková, výtvarnicí Alžběta Skálová. Desetiminutový snímek vznikl v produkci MasterFilm (Tomáš Michálek, Dagmar Sedláčková) v koprodukci s FAMU. Film podpořil Státní fond kinematografie. V Annecy bude soutěžit v sekci krátkých filmů pro děti. 

Do soutěžní sekce studentských filmů byly vybrány další dva české snímky. Sedmnáctiminutový film Jsme přece lidi animátora a režiséra Jana Míky vznikl na FAMO (Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku) a vypráví příběh zajíce, který se rozhodne vyzkoušet místo dramatického života v přírodě pobyt v králíkárně. natočen je kombinovanou technologií 2D animace a hraných prvků. Druhým snímkem je Prebúdzač režiséra a animátora Filipa Diviaka, natočený na Univerzitě Tomáše Bati. 

Mezinárodní festival animovaných filmů v Annecy je největší soutěžní přehlídka celovečerních, krátkých a studentských animovaných filmů. Byl založen v roce 1960. Od roku 1985 je jeho součástí filmový trh MIFA, specializovaný na animovanou tvorbu. V minulých letech byl na festivalu z české tvorby představen například loutkový film Malá z rybárny (Jan Balej, 2015) nebo Tramvaj Michaely Pavlátové (zvítězila v roce 2012).

 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás