Pozvánka na seminář o distribuci animovaných filmů

19 prosince 2017

Film Industry

Pozvánka na seminář o distribuci animovaných filmů

a

Trendy  a potenciál v distribuci animace v éře digitalizace - to je téma semináře, který 1. února 2018 pořádá Asociace animovaného filmu. Seminář s mezinárodní účastí se bude věnovat významu a potenciálu distribuce v éře digitalizace. Představí trendy v obsahu animované tvorby,  modely spolupráce producentů a distributorů, budoucnost televizního a digitálního vysílání nebo předpoklady pro globální distribuci. Zájemci se mohou přihlásit do 15. ledna.

Seminář je určený odborné veřejnosti z řad nezávislých producentů, tvůrců a zástupců vybraných distributorů a televizních společností z tuzemska a zahraničí. Účastníci se seznámí s know-how v oblasti aktuálních trendů, výzev a příležitostí v distribuci animovaných děl.

Právě distribuce jepodle zástupců ASAF rozhodující faktor pro další směřování české animované tvorby, se zásadním vlivem na vývoj námětů a scénářů. Kromě tradičních distribučních cest, jaké zastupují kino nebo televize, se rychlým tempem vyvíjí řada nových distribučních cest a koncových digitálních zařízení. Jejich znalost umožní českým producentům zapojit se do zahraničních koprodukcí a může zvýšit jejich šance na uvádění české animované tvorby na mezinárodní trh.  „V dnešním světě se o publikum doslova bojuje. Zcela pochopitelně distributoři zvažují rizika, jsou nedílnou součástí financování vývoje a výroby animace. Jejich role při samotném vzniku animovaného díla je klíčová,“ vysvětluje Marek Toušek z Asociace animovaného filmu.

Světoví odborníci 
Seminář slibuje mezinárodní účast a přední odborníky. Mezi potvrzenými řečníky je například televizní producent Tom Van Waveren, který byl třikrát nominován na cenu Emmy. Je generálním ředitelem a tvůrčím ředitelem v CAKE Entertainment, předsedou Animation Producers Netherlands a místopředsedou Animation in Europe, kde pracuje na zlepšení podpory rozvoje evropského animačního průmyslu. Jako další se o své zkušenosti podělí americká producentka žijící v Paříži Eleanor Coleman ze společnosti Indie Sales (distributor celosvětově úspěšného animovaného filmu My Life as a Zucchini / Můj život cuketky),  či francouzský producent Lionel Marty, který se specializuje na tvorbu pro děti v distribuční společnosti APC Kids.

Seminář bude probíhat v angličtině, účastnický poplatek činí 1000 Kč pro profesionály a 300 Kč pro studenty.

Přihlašovat se můžete do 15. ledna 2018 na http://distribution.asaf.cz

Kontakt: Marek Toušek, organizátor, ASAF / marek@3bohemians.eu   / +420 724 091 762

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás