Dva české dokumenty na Hot Docs

20 března 2018

Dva české dokumenty na Hot Docs

Dva české dokumenty na Hot Docs

e

Dva české dokumentární filmy Švéd v Žigulíku a Svět podle Daliborka budou uvedeny na nejvýznamějším dokumentárním festivalu v Severní Americe Hot Docs (26. 4. - 6. 5. 2018) v kanadském Torontu. Oba filmy budou součástí nového programu THE CHANGING FACE OF EUROPE, který inciovala organizace European Film Promotion.

Program, který si klade za cíl odrážet politické, ekonomické a společenské změny v Evropě a přibližovat dění na starém kontinentu severoamerickému publiku, se skládá z 10 dokumentárních filmů. Ty vybral festival z 36 kandidátů, které nominovaly členské instituce European Film Promotion. Více o projektu naleznete zde.

Švéd v žigulíku režiséra Petra Horkého, který sleduje švédského supermanažera zachraňujícího ruskou automobilku, i portét neonacity z českého maloměsta Svět podle Daliborka v režii Víta Klusáka si odbyly mezinárodní premiéru na loňském festivalu IDFA v Amsterdamu a projekce na Hot Docs je v obou případech prvním severoamerickým uvedením filmu.

Akce je podpořena programem MEDIA - Kreativní Evropa a členskými institucemi, jejichž filmy byly vybrány, v českém případě tedy Státním fondem kinematografie.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás