Radovan Síbrt se zúčastní Producers on the Move v Cannes

24 dubna 2018

Film Industry

Radovan Síbrt se zúčastní Producers on the Move v Cannes

Film Industry

Radovan Síbrt se zúčastní Producers on the Move v Cannes

p

Český producent Radovan Síbrt (PINK) byl vybrán k účasti na letošním programu pro začínající filmové producenty, pořádaného organizací European Film Promotion (EFP), který proběhne ve dnech 10. – 14. května 2018 v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Cannes.  

Patří tak mezi 20 mladých evropských producentů, kteří dostanou příležitost navázat kontakty a vzájemně prezentovat své aktuální projekty. Jedním z hlavních kritérií účasti je, aby producent již zrealizoval minimálně jeden, avšak nejvýše tři mezinárodní koprodukce s uvedené v zahraničí. Účastníky programu vybírá EFP z nominací členských organizací, kterou je v českém případě právě oddělení Stáíního fondu kinematografie Czech Film Center.

Radovan Síbrt a jeho produkční společnost PINK, kterou roku 2010 spoluzaložil, je mimo jiné českým koproducentem vítězného filmu letošního MFF Berlinale Ne dotýkej se mě režisérky Adiny Pintilie, který vznikl v koprodukci Rumunska, Německa, České republiky, Bulharska a Francie, a dokumentu Jana Geberta Až přijde válka, který byl také letos uveden na Berlinale a zahájil sekci Panorama Dokumente. V minulosti se Radovan Síbrt podílel také na minoritní koprodukci s Rumunskem Cinema, Mon Amour (Alexandru Belc, 2015).

Svou účastí tak Radovan Síbrt úspěšně navazuje na předešlé české producenty, kteří byli do programu Producers on the Move v minulosti vybráni. V roce 2017 se účastnila Pavla Janoušková Kubečková (nutprodukce), producentka dokumentárního filmu Nic jako dřív (r. Lukáš Kokeš, Klára Tasovská) uvedeného na IDFA 2017 a koproducentka filmu Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých oceněného na Berlinale 2017. V roce 2016 byl do programu vybrán Jan Macola (Mimesis), producent filmů Petra Václava Skokan (2017), Nikdy nejsme sami (2016) a Cesta ven (2015).

Více informací o programu a letošních 20 účastnících naleznete zde.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás