Ceny české filmové kritiky si podmanili Staříci

02 února 2020

Film Industry

Ceny české filmové kritiky si podmanili Staříci

Film Industry

Ceny české filmové kritiky si podmanili Staříci

c

Road movie Staříci producenta Jiřího Konečného získalo od českých filmových kritiků tři ocenění - pro nejlepší film, nejlepší režii a nejlepšího herce. Uspěl také Jiří Havelka s abusrdní komedií Vlastníci, která bodovala v kategoriích pro nejlepší scénář a nejlepší herečku.

Staříci, příběh dvou veteránů hnaných touhou po pomstě bývalému komunistickému prokurátorovi, zvítězili na jubilejním desátém ročníku Cen české filmové kritiky hned třikrát. Producent filmu Jiří Končný přvzal cenu pro nejlepší film, tvůrci Staříků Martin Dušek a Ondřej Provazník si za svůj hraný debut odnesli cenu pro nejlepší režii a v kategorii pro nejlepšího herce uspěl Jiří Schmitzer.

Druhým nejúspěšnějším snímkem večera se stala komedie Jiřího Havelky Vlastníci. Ten za účinné převedení své divadelní hry na filmové plátno obdržel cenu pro nejlepší scénář, výkon Terezy Ramby v hlavní roli předsedkyně výboru hádavých bytových vlastníků ocenili kritici cenou pro nejlepší herečku.

Favorizované Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula bodovalo v kategorii pro nejlepší audiovizuální počin - cenu za nejlepší kameru si převzal Vladimír Smutný. Nejlepším dokumentem roku 2019 byla vyhlášena Dálava Martina Marečka, kategorii mimo kino ovládl na Oscara nominovaný animák Darii Kaščejevy Dcera a cena Innogy pro objev roku připadla Bohdanu Karáskovi (Karel, já a ty).

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás