Dokumentární film Bratrství si z Locarna odvezl Zlatého leoparda

15 srpna 2021

Český film (v zahraničí)

Dokumentární film Bratrství si z Locarna odvezl Zlatého leoparda

Český film (v zahraničí)

Dokumentární film Bratrství si z Locarna odvezl Zlatého leoparda

l

Český celovečerní dokumentární film Bratrství získal na Mezinárodním filmovém festivalu v Locarnu hlavní ocenění Pardo d' oro (Zlatý leopard) v sekci Cineasti Concorso del presente. Režisér snímku Francesco Montagner převzal cenu přímo v Locarnu.

Dokumentární film Bratrství obdržel Zlatého leoparda (spolu s částkou 35 000 švýcarských franků) v mezinárodní soutěži zaměřené na nastupující generaci tvůrců a vyhrazené pouze pro první, případně druhé snímky tvůrců.

Bratrství je příběhem tří dospívajících bratří, synů radikálního salafistického kazatele, kteří žijí v srdci bosenských hor, studují a pomáhají s pastvou rodinného stáda ovcí. Po odsouzení jejich otce na dva roky do vězení za teroristické činy se všichni chlapci nacházejí na životní křižovatce - budou bojovat v náboženské válce? Emigrují do Evropy? Nebo snad najdou jiný způsob života v rodné vesnici?

Celovečerní dokumentární debut absolventa FAMU Montagnera vznikal v produkci české společnosti nutprodukce pod vedením producentky Pavly Janouškové Kubečkové. Koproducenty jsou italská firma Nefertiti Film, Česká televize a FAMU. Snímek byl mimo jiné podpořen také Státním fondem kinematografie, a to částkou 1 250 000 Kč ve výzvách na vývoj a výrobu dokumentárního filmu.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás