Animovaný film

Animovaný film

Animovaný film

a

Od dob Karla Zemana, Jiřího Trnky a Břetislava Pojara až po nejnovější filmy jako Tonda, Slávka a kouzelné světlo či Myši patří do nebe představuje česká animace vysoce ceněné odvětví české filmové tvorby. Nejen z tohoto důvodu se již řadu let systematicky a intenzivně věnujeme propagaci české animace, zejména na významných zahraničních i domácích filmových festivalech a trzích. Pravidelně zastupujeme českou animaci na trhu MIFA, jenž se koná v rámci filmového festivalu v Annecy. Úzce spolupracujeme s organizacemi CEE Animation (Central and Eastern European Animation) a APA (Asociace producentů v audiovizi). Od jejího spuštění v roce 2023 nabízíme v databázi Upcoming Projects ucelený přehled všech animovaných filmů české produkce v různých fázích vývoje.

Naše práce

  • Naším cílem je upozornit především zahraniční filmové profesionály na zajímavé filmařské osobnosti a pomoci českým animovaným filmům nalézt cestu na mezinárodní filmový trh.
  • Stejně jako je tomu u hraných a dokumentárních filmů, také českou animovanou tvorbu konzultujeme se zahraničními festivaly dávno před jejich začátkem.
  • Doporučujeme filmy k možnému zařazení do programu festivalu nebo trhu, poskytujeme ukázky či celé animované filmy a propojujeme festivaly s domácími filmovými profesionály pro usnadnění komunikace.
  • Během konání festivalů pomáháme s prezentací české animované tvorby zahraničním filmovým profesionálům.
  • Pomáháme českým animátorům a producentům vymýšlet optimální festivalové strategie.
  • Poskytujeme základní PR služby, včetně monitoringu účasti českých filmů či talentů v zahraničí a informování tisku a široké veřejnosti o výrazných úspěších českých filmových tvůrců prostřednictvím newsletterů a sociálních sítí.
  • Shromažďujeme a zpracováváme informace týkající se českých animovaných filmů, včetně termínů jejich zahraničních a tuzemských premiér.
  • Průběžně aktualizujeme databázi Upcoming Projects, která je komplexním zdrojem informací o připravovaných českých filmech. Databáze nahradila každoročně vydávaný katalog Czech Animation.

MIFA

S větší intenzitou se v oblasti animace angažujeme od roku 2014, kdy jsme poprvé prezentovali českou kinematografii na filmovém trhu MIFA v Annecy. MIFA v Annecy je specializovaný trh zaměřený na animovanou tvorbu. Tvoří jej obdobně jako v případě jiných trhů výstavní plochy, kde se prezentují jednotlivá studia, ale i národní instituce, regionální fondy se svými programy podpory animace apod. Součástí trhu je řada doprovodných aktivit – konference, koprodukční setkání MIFA Pitches (prezentace animovaných projektů ve vývoji) a další tematické prezentace.

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás