Animovaný film

Animovaný film

Animovaný film

a

V Czech Film Center se již řadu let systematicky a intenzivně věnujeme propagaci české animované tvorby, a to zejména na významných zahraničních i tuzemských filmových festivalech a trzích. Pravdielně reprezentujeme českou animovaou tvorbu na trhu MIFA konaném při festivalu v Annecy. Každý rok také vydáváme unikátní katalog Czech Animation, ve kterém nabízíme přehled českých dokončených animovaných filmů a také projektů ve všech fázích rozpracovanosti.

Propagace na festivalech

Naším cílem je upozornit především zahraniční filmové profesionály na zajímavé filmařské osobnosti a pomoci českým animovaným filmům nalézt cestu na mezinárodní filmový trh.

Stejně jako je tomu u hraných a dokumentárních filmů, také českou animovanou tvorbu konzultujeme se zahraničními festivaly dávno před jejich začátkem. Doporučujeme filmy k možnému zařazení do programu festivalu nebo trhu, poskytujeme ukázky či celé dokumentární filmy a propojujeme festivaly s domácími filmovými profesionály pro usnadnění komunikace. Během konání festivalů pak pomáháme s prezentací české animované tvorby zahraničním filmovým profesionálům.

MIFA

S větší intenzitou se v oblasti animace angažujeme od roku 2014, kdy jsme poprvé prezentovali českou kinematografii na filmovém trhu MIFA v Annecy.

MIFA v Annecy je specializovaný trh zaměřený na animovanou tvorbu. Tvoří jej obdobně jako v případě jiných trhů výstavní plochy, kde se prezentují jednotlivá studia, ale i národní instituce, regionální fondy se svými programy podpory animace apod. Součástí trhu je řada doprovodných aktivit – konference, koprodukční setkání MIFA Pitches (prezentace animovaných projektů ve vývoji) a další tematické prezentace.

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás