Animovaný film

Animovaný film

Animovaný film

a

V oblasti animovaného filmu se CFC více angažuje od roku 2014, kdy poprvé prezentovalo českou kinematografii na filmovém trhu MIFA v Annecy. 

MIFA v Annecy je specializovaný trh zaměřený na animovanou tvorbu. Tvoří jej obdobně jako v případě jiných trhů výstavní plochy, kde se prezentují jednotlivá studia, ale i národní instituce, regionální fondy se svými programy podpory animace apod. Součástí trhu je řada doprovodných aktivit – konference, koprodukční setkání MIFA Pitches (prezentace animovaných projektů ve vývoji) a další tematické prezentace.

S animovanými filmy Czech Film Center pracuje zcela stejně jako s ostatními filmy a pravidelně je zařazuje do svých dalších aktivit.

Katalog Czech Animation

Katalog Czech Animation nabízí přehled českých animovaných projektů ve všech fázích rozpracovanosti včetně filmů dokončených.

Tištěný katalog vychází každoročně v lednu a pouze v anglické verzi. Jeho cílem je informovat filmové profesionály o vznikajících českých animovaných filmech, a tím usnadnit jejich vstup na mezinárodní trh. Poprvé je publikace představena na European Film Market při filmovém festivalu Berlinale a dále je šířena na významné filmové festivaly a filmovým profesionálům. 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás