Prezentace projektů

Prezentace projektů

Prezentace projektů

c

Czech Film Springboard („odrazový můstek pro české filmy“) je industry program, který Státní fond kinematografie/Czech Film Center pořádá na Finále Plzeň ve spolupráci s festivalem od roku 2016. Cílem je upozornit zahraniční filmové profesionály na zajímavé české projekty a poskytnout jejich tvůrcům profesionální pohled zvenčí. A v neposlední řadě pak také představit domácí filmové obci mezinárodní experty a jejich aktivity a novinky v oblasti financování v ostatních evropských zemích.

 

V roce 2019 se program bude konat v termínu 13.-15.dubna.

Program Czech Film Springboard tradičně tvoří několik částí:
A: uzavřený program pouze pro prezentující a pozvané mezinárodní experty

  • Pitching & Round Tables – uzavřená prezentace a konzultace projektů ve vývoji 
  • Works in Progress – představení projektů v postprodukci

B: doprovodný program otevřený široké odborné veřejnosti

  • Who Is Who – neformální  představení přítomných expertů
  • Funding News – moderovaná  diskuze o možnostech financování filmových projektů a koprodukce ve vybraných evropských zemích

Czech Film Center na akci zve přibližně 30 zahraničních expertů (zástupců filmových festivalů, koprodukčních trhů, fondů a vzdělávacích programů, sales agentů, ale i vybraných producentů).

Přehled potvrzených expertů pro rok 2019 (pravidelně aktualizováno) ZDE.

WHO IS WHO
Sobota 13.4.2019 17:00-18:30, Schovaná kavárna, Zbrojnická ul. 6
Neformální představení přítomných expertů. Své aktivity představí např. zástupci festivalů Rotterdam IFF, Thessaloniki IFF, Tallinn Black Nights Film Festival, Warsaw IFF, Odessa Film Festival, Cottbus Film Festival, New Horizons IFF, sales agenti Film Republic, Intramovies, m-appeal, IKH Pictures Promotion, vzdělávací programy EAVE a MIDPOINT, a koprodukční trhy CineMart, Baltic Event, Meetings on the Bridge a Connecting Cottbus.

FUNDING NEWS
Neděle 14.4.2019, 10:00-11:30, Měšťanská beseda, Malý sál
Moderovaná diskuze o možnostech financování filmových projektů a koprodukce ve vybraných evropských zemích. Jak funguje financování v Rumunsku, na Ukrajině či v Litvě, anebo jaké možnosti nabízí projektům World Cinema Fund při MFF Berlinale představí zástupci těchto fondů.

 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás