c

Czech Film Springboard („odrazový můstek pro české filmy“) je industry program, který Státní fond kinematografie/Czech Film Center pořádá na Finále Plzeň ve spolupráci s festivalem od roku 2016. Cílem je upozornit zahraniční filmové profesionály na zajímavé české projekty a poskytnout jejich tvůrcům profesionální pohled zvenčí. A v neposlední řadě pak také představit domácí filmové obci mezinárodní experty a jejich aktivity a novinky v oblasti financování v ostatních evropských zemích.

 

Zatím poslední ročník se odehrál ve dnech 21.-24. dubna 2018.

 

Program Czech Film Springboard tradičně tvoří několik částí:

 

A: uzavřený program pouze pro prezentující a pozvané mezinárodní experty

  • Pitching & Round Tables – uzavřená prezentace a konzultace projektů ve vývoji 
  • Works in Progress – představení projektů v postprodukci

B: doprovodný program otevřený široké odborné veřejnosti

  • Who Is Who – neformální  představení přítomných expertů
  • Funding News – moderovaná  diskuze o možnostech financování filmových projektů a koprodukce ve vybraných evropských zemích

Czech Film Center na akci zve přibližně 30 zahraničních expertů (zástupců filmových festivalů, koprodukčních trhů, fondů a vzdělávacích programů, sales agentů, ale i vybraných producentů).

ROČNÍK  2018 
Přehled potvrzených expertů pro ročník 2018 ZDE.

WHO IS WHO
Pondělí 23.dubna 13:30 – 15:00 Měšťanská beseda (Malý sál)

Přijďte se osobně setkat s přítomnými zahraničními experty. Své aktivity představí např. zástupci festivalů Göteborg IFF, Giornatte degli Autori, Tallinn Black Night Film Festival, BFI London Film Festival, Cottbus Film Festival, New Horizons IFF, Thessaloniki IFF, sales agenti Film Republic, Slingshot Films, Pluto Films, vzdělávací programy Torino Film Lab či EAVE a koprodukční trhy CineMart, Baltic Event a Connecting Cottbus.

FUNDING NEWS
Pondělí 23.dubna 15:30 – 16:30 Měšťanská beseda (Malý sál)

Moderovaná diskuze o možnostech financování filmových projektů a koprodukce ve vybraných evropských zemích. Jak funguje financování v Estonsku, Slovinsku či na Islandu představí zástupci tamních národních fondů.

 

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás