Katalogy Czech Fiction Films, Czech Documentaries, Czech Animation 2020-2021 - Sběr informací o připravovaných projektech

Czech Film Center spouští přípravu nových katalogů Czech Fiction Films, Czech Documentaries a Czech Animation pro období 2020-2021.

Do katalogů budeme i letos zařazovat připravované filmy ve všech fázích realizace, a to včetně minoritních koprodukcí, krátkých filmů a seriálů.

Pokud máte zájem informace o svém připravovaném projektu v jednom z katalogů zveřejnit, dejte nám o svém projektu vědět přes dotazník níže. Podmínky zařazení projektu do jednoho z katalogů naleznete také níže.

Sběr dat k filmům dokončeným v roce 2020 probíhá průběžně v  Dotazníku dokončených filmů 2020, proto je do tohoto dotazníku nevyplňujte. V případě nejasností ohledně dokončených filmů Vás budeme kontaktovat individuálně.

Pokud jste nám již někdy informace o svých projektech poskytli, měli byste je po přihlášení v dotazníku vidět a stačí je aktualizovat. Případně, pokud nám informace v minulosti vyplňoval do databáze někdo jiný z Vaší společnosti a budete je teď upravovat Vy, dejte nám vědět. My Vám data zobrazíme a nebude tak docházet k duplikacím.

Dotazník připravovaných projektů:
(pro vstup do dotazníku je třeba vytvořit si profil na webovém rozhraní Visitor Page nebo se přihlásit do již vytvořeného profilu)

https://vp.eventival.eu/cfc/default

Uzávěrka přihlašování a aktualizací informací o připravovaných projektech je v úterý 10. listopadu 2020 ve 23:59.

Katalogy Czech Fiction Films, Czech Documentaries a Czech Animation slouží k propagaci české kinematografie zejména na zahraničních filmových festivalech a trzích. Z tohoto důvodu vychází pouze v angličtině. Poprvé budou představeny jako vždy na European Film Market během Berlinale. Katalogy budou také v pdf vyvěšeny zde na webu v sekci Novinky / Publikace.

__________________________________________________________

KRITÉRIA PRO UVEDENÍ PROJEKTU V KATALOGU A JEHO ŘAZENÍ

Czech Fiction Films = české hrané filmy a seriály
Czech Documentaries = české dokumentární filmy a seriály
Czech Animation = české animované filmy a seriály

Projekty uvedené v katalogu musí splňovat tato kritéria:

1) Jedná se o české audiovizuální dílo ve smyslu zákona o audiovizi § 2 a zároveň

      a) projekt zároveň získal podporu od

 • Státního fondu kinematografie
 • Creative Europe - MEDIA
 • Eurimages

      b) nebo je potvrzená koprodukce s Českou televizí (Programová rada)
      c) nebo má naplánovanou premiéru v českých kinech v prvních šesti měsících následujícího roku (viz. Plán premiér UFD)

Projekty budou v katalozích řazeny dle

1) dle délky

 • Feature Films
 • Short Films
 • Series

2) dle fáze realizace

 • Released – dokončené filmy s rokem výroby 2020 uvedené
       - v české kinodistribuci (viz. Plán premiér UFD)
       - ve světové premiéře na jednom z filmových festivalů (viz. seznam festivalů níže)
 • Postproduction
 • Production
 • Development

3) dle anglického názvu abecedně od A do Z

Pokud do data uzávěrky neobdržíme informace a souhlas s jejich uvedením v katalogu, není možné zaručit, že projekt do katalogu zařadíme, i když splňuje výše uvedená kritéria.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@filmcenter.cz.

SEZNAM FESTIVALŮ - KE STAŽENÍ ZDE

Zavřít
Výzva pro mladé producenty - Producers on the Move 2020

Producers on the Move (PoM) je pětidenní prezentace 20 evropských mladých producentů během MFF Cannes. Slouží především k navázání kontaktů a vzájemné prezentaci aktuálních projektů na nejvýznamnějším evropském festivalu a trhu. Pořádá ji evropská organizace European Film Promotion. Kandidáta za Českou republiku nominuje Czech Film Center. Přihlásit se do projektu je možné nejpozději 10. 3. 2020.

Czech Film Center nominuje jednoho producenta, který získal nejvíce bodů. Z nominovaných kandidátů ze všech členských zemí pak kancelář European Film Promotion vybere 20 kandidátů s nejvyšším bodovým skóre, kteří se programu v Cannes účastní. Účast v programu je zpoplatněna, poplatek hradí Czech Film Center, tedy Státní fond kinematografie. Cestovní náklady, ubytování a akreditaci na festival si ale účastník hradí sám. Program proběhne 14. - 18. května 2020.

Stejně jako u všech projektů European Film Promotion je nominace možná pouze prostřednictvím národní členské organizace.

European Film Promotion (EFP) je organizace, jejímž cílem je propagace evropské kinematografie na mezinárodních festivalech a trzích, jak v Evropě, tak i mimo ni. Tvoří ji více než 30 členských organizací – institucí zabývajících se propagací národní kinematografie. Za ČR je členem Czech Film Center.

Producers on the Move (PoM) je pětidenní prezentace 20 evropských mladých producentů během MFF Cannes. Slouží především k navázání kontaktů a vzájemné prezentaci aktuálních projektů na nejvýznamnějším evropském festivalu a trhu.

Kritéria výběru kandidáta na Producers on the Move (jednotlivá kritéria jsou bodována):

 • producent má zkušenost v oblasti mezinárodní koprodukce – již produkoval alespoň jednu, ale maximálně 3 mezinárodní koprodukce (ne více jako majoritní producent)
 • producent absolvoval roční vzdělávací program EAVE či ACE
 • alespoň jeden jeho film byl distribuován v zahraničí a/nebo byl uveden ve VoD/SVoD/DVD/TV distribuci (mimo země podílející se na výrobě filmu)
 • jeho film byl uveden v oficiální selekci na jednom z těchto festivalů (Sundance, Rotterdam, Berlin, Cannes, Karlovy Vary, Locarno, Venice, Toronto, San Sebastian, IDFA, HotDocs and Annecy), nebo vyhrál Českého lva za nejlepší film
 • v současné době připravuje další projekt s mezinárodním potenciálem
 • kandidát musí dále splňovat tyto požadavky: ovládá samostatně a aktivně angličtinu, má zájem o mezinárodní trh, hledá aktuálně zahraničního koproducenta pro svůj projekt. Kandidát si dále hradí cestu, akreditaci a ubytovaní v Cannes.

Nominace musí obsahovat:

 • přihlášku (v příloze níže) – Prosím nevyplňujte bodové ohodnocení.
 • motivační dopis
 • informace o projektu (nebo balíku projektů), který aktuálně připravujete a chcete v Cannes prezentovat – včetně synopse a režijní explikaci
 • finanční plán projektu

Pokud máte zájem se do výběru přihlásit a splňujete výše uvedená kritéria, zašlete své nominace (v angličtině) nejpozději do 10. 3. 2020 na adresu marketa@filmcenter.cz.

Souhrn programu Producers on the Move na MFF v Cannes 2020:

 • welcome dinner (čt 14.5.2020)
 • pitching session – producenti si vzájemně prezentují své projekty (pá 15.5.2020)
 • „1:1 speed datings“ – osobní setkání s potencionálními partnery (pá 15.5.2020)
 • case study organizovaná ve spolupráci s ARTE (so 16.5.2020)
 • case study organizovaná ve spolupráci s Eurimages (ne 17.5.2020)
 • oběd pro vybrané producenty, Producers on the Move cocktail (po 18.5.2020)

Mediální kampaň Producers on the Move 2020:

 • brožura s informacemi o všech PoM (tištěná i online)
 • profily vybraných producentů na webu www.efp-online.com
 • digitální marketingová kampaň – kampaň na Facebooku představující každého PoM, pravidelné posty na Twitteru a Instagramu
 • inzerce s profily všech producentů v odborných denících na festivalu (Screen International, Variety, Hollywood Reporter)
 • tištěné plakáty s PoM
 • mediální partnerství prezentující 20 vybraných producentů mezinárodní odborné filmové veřejnosti
 • partnerství s FestivalScope

Přihláška

Zavřít
Sběr připravovaných filmů / katalogy Czech Fiction Films, Czech Documenatries, Czech Animation 2019 - 2020

Czech Film Center spouští přípravu nových katalogů Czech Feature Films, Czech Documenataries a Czech Animation pro období 2019 - 2020.

Pokud máte zájem informace o svém připravovaném filmu v jednom z katalogů zveřejnit, dejte nám o svém projektu vědět přes dotazník níže. Podmínky zařazení projektu do jednoho z katalogů naleznete také níže.

Do katalogů budeme i letos zařazovat připravované filmy ve všech fázích realizace, a to včetně minoritních koprodukcí a krátkých filmů. Do katalogu Czech Animation nově prosíme také o doplnění informací o připravovaných animovaných seriálech.

K dokončeným filmům jsme sbírali informace průběžně do Dotazníku dokončených filmů 2019, proto je do tohoto dotazníku nevyplňujte. V případě nejasností ohledně dokončených filmů Vás budeme kontaktovat individuálně.

Pokud jste nám již někdy informace o svých projektech poskytli, měli byste je v dotazníku vidět a stačí je aktualizovat. Případně, pokud nám informace v minulosti vyplňoval do databáze někdo jiný z Vaší společnosti a budete je teď upravovat Vy, dejte nám vědět. My Vám data zobrazíme a nebude tak docházet k duplikacím.

Dotazník:
(pro vstup do dotazníku je třeba vytvořit si profil na webovém rozhraní Visitor Page nebo se přihlásit do již vytvořeného profilu)

https://vp.eventival.eu/cfc/default

Uzávěrka přihlašování a aktualizací informací o připravovaných filmech je ve čtvrtek 15. listopadu 2019 ve 23:59.

Katalogy budou zase obsahovat informace jak o připravovaných českých filmech ve všech stádiích vývoje, výroby a postprodukce, tak i o dokončených českých filmech uvedených do kin nebo na festivalech v roce 2019. Všechny tři katalogy vyjdou pouze v angličtině a budou poprvé představeny jako vždy na European Film Market během Berlinale. Následně budou po celý rok šířeny na dalších mezinárodních filmových festivalech a trzích. Katalogy budou také v pdf vyvěšeny na www.filmcenter.cz v sekci Novinky / Publikace.

__________________________________________________________

KRITÉRIA PRO UVEDENÍ FILMU V KATALOGU A JEHO ŘAZENÍ

Czech Fiction Films = české hrané filmy
Czech Documentaries = české dokumentární filmy
Czech Animation = české animované filmy

Projekty uvedené v katalogu musí splňovat tato kritéria

1. Jedná se o české audiovizuální dílo ve smyslu zákona o audiovizi § 2
2. Projekt získal podporu od

 • od Státního fondu kinematografie
 • od Creative Europe MEDIA
 • od Eurimages

3. spolupráci na projektu přislíbila Česká televize (můžete doložit Letter of Intent)

Filmy budou v katalozích řazeny dle

1. dle délky filmu

 • Feature Films
 • Short Films

2. dle fáze realizace

 • Released – dokončené filmy uvedené v roce 2019

              - v české kinodistribuci (viz. Plán premiér UFD)
              - uvedené ve světové premiéře na jednom z filmových festivalů (viz. seznam festivalů)

 • In Postproduction
 • In Production
 • In Development

3. dle anglického názvu abecedně od A do Z

Pokud informace neobdržíme do data uzávěrky, není možné zaručit, že film do katalogu zařadíme, i když splňuje kritéria výběru.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@filmcenter.cz.

SEZNAM FESTIVALŮ - KE STAŽENÍ ZDE

Zavřít
Partnerství s Les Arcs Coproduction Village 2019

Státní fond kinematografie/Czech Film Center uzavřelo i v letošním roce partnerství s festivalem a koprodukčním trhem v Les Arcs (14. – 17. prosince 2019).

Cílem je prezentovat Českou republiku jako zajímavého koprodukčního partnera a posílit spolupráci v oblasti evropské koprodukce. Proto zveme 4 vybrané české producenty, kteří mají zkušenost v oblasti minoritní koprodukce, aby se festivalu zúčastnili a zapojili se do programu koprodukčního trhu. A eventuálně vstoupili do prezentovaných projektů jako čeští koproducenti.

Les Arcs Coproduction Village je koprodukční fórum, které každý rok představí 20 pečlivě vybraných evropských filmových projektů ve vývoji, které hledají koprodukční partnery a další financování.

Fórum každý rok také představí jednu zemi či region, které je věnována speciální pozornost a která je z pohledu koprodukce představena pomocí doprovodného programu – přednášek, případových studií a podobně.  V letošním roce je to Finsko a Baltské země (Litva, Lotyšsko, Estonsko).

Industry program v Les Arcs nabízí také vysoce ceněnou prezentaci Works in Progress, na kterou do Les Arcs pravidelně jezdí celá řada prodejců a zástupců filmových festivalů.

Více o akci ZDE.

Výběr českých účastníků proběhne na základě jednoduchých kritérií:

 • producent má osobní zkušenost v oblasti mezinárodní koprodukce (zvláště cenná je spolupráce i mimo tradiční region, tedy nad rámec dvojstranné koprodukce ČR a Slovenska)

 • koprodukované filmy byly uvedeny v distribuci mimo země výroby

 • koprodukované filmy byly uvedeny na jednom z velkých filmových festivalů

 • producent má zájem se zúčastnit a hledá nové koprodukční příležitosti

Pozvání zahrnuje akreditaci a účast v programu, ubytování na 3 noci v apartmánu, odvoz z letiště v Ženevě do Les Arcs a zpět. Letenku do Ženevy si musí každý účastník zajistit sám.

Pokud máte zájem se zúčastnit, ale přihlásili jste do Les Arcs svůj projekt ve vývoji či v postprodukci, zvažte přihlášení i tak. V případě výběru projektu Vás v rámci partnerské účasti nahradí jiný zájemce.

Výsledky výběru projektů poskytneme do 15. 11. 2019

PŘIHLÁŠKA ke stažení

Zavřít
CFC hledá producenty pro koprodukční fórum festivalu Cinekid 2019

Státní fond kinematografie / Czech Film Center uzavřel v letošním roce opět partnerství s koprodukčním trhem Junior Co-production Market pořádaném v rámci festivalu dětských filmů Cinekid a konaném v termínu 21.-23.10. 2019.

Festival Cinekid, založený v roce 1986, se v průběhu let rozrostl v největší festival filmů, televizní tvorby a nových médií pro děti a mládež na světě. Součástí festivalu je také industry akce Cinekid for Professionals, na kterou se každoročně sjíždějí zástupci filmového průmyslu z více než 40 zemí světa. Třídenní program má několik částí včetně prestižního koprodukčního trhu pro projekty zaměřené na děti a mládež Junior Co-Production Market.

Koprodukční fórum představuje až 30 filmových a televizních projektů pro děti a mládež, které hledají koprodukční partnery a mají již alespoň z 10% zajištěné financování.

Program zahrnuje veřejnou prezentaci vybraných projektů, osobní schůzky a bohatý doprovodný program.

Naším cílem je prezentovat Českou republiku jako zajímavého koprodukčního partnera v oblasti dětské tvorby a posílit spolupráci na poli evropské koprodukce.

Proto zveme 2 vybrané české producenty či producentky, kteří mají zkušenost v oblasti dětské tvorby, koprodukce a minoritní koprodukce, aby se fóra zúčastnili a zapojili se do programu s cílem vstoupit do prezentovaných projektů jako čeští koproducenti.

Pokud máte zájem se programu zúčastnit, prosím vyplňte přiložený dotazník a zašlete jej na adresu marketa@filmcenter.cz nejpozději do 15.8. 2019.

Výběr českých účastníků proběhne na základě doručených přihlášek Pozvání v případě výběru zahrnuje účast v programu, akreditaci a ubytování.

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ

Zavřít
Výzva pro mladé producenty - Producers on the Move 2019

Producers on the Move (PoM) je pětidenní prezentace 20 evropských mladých producentů během MFF Cannes. Slouží především k navázání kontaktů a vzájemné prezentaci aktuálních projektů na nejvýznamnějším evropském festivalu a trhu. Pořádá ji evropská organizace European Film Promotion. Kandidáta za Českou republiku nominuje Czech Film Center. Přihlásit se do projektu je možné nejpozději 18. 3. 2019.

Czech Film Center nominuje jednoho producenta, který získal nejvíce bodů. Z nominovaných kandidátů ze všech členských zemí pak kancelář European Film Promotion vybere 20 kandidátů s nejvyšším bodovým skóre, kteří se programu v Cannes účastní. Účast v programu je zpoplatněna, poplatek hradí Czech Film Center, tedy Státní fond kinematografie. Cestovní náklady, ubytování a akreditaci na festival si ale účastník hradí sám. Program proběhne 16. - 20. května 2019.

Stejně jako u všech projektů European Film Promotion je nominace možná pouze prostřednictvím národní členské organizace.

European Film Promotion (EFP) je organizace, jejímž cílem je propagace evropské kinematografie na mezinárodních festivalech a trzích, jak v Evropě, tak i mimo ni. Tvoří ji více než 30 členských organizací – institucí zabývajících se propagací národní kinematografie. Za ČR je členem Czech Film Center.

Producers on the Move (PoM) je pětidenní prezentace 20 evropských mladých producentů během MFF Cannes. Slouží především k navázání kontaktů a vzájemné prezentaci aktuálních projektů na nejvýznamnějším evropském festivalu a trhu. 

Kritéria výběru kandidáta na Producers on the Move (jednotlivá kritéria jsou bodována):

 • již produkoval alespoň jednu, ale maximálně 3 mezinárodní koprodukce (ne více jako majoritní producent)
 • producent absolvoval roční vzdělávací program EAVE či ACE
 • alespoň jeden jeho film byl distribuován v zahraničí a/nebo byl uveden ve VoD/SVoD/DVD/TV distribuci (mimo země podílející se na výrobě filmu)
 • jeho film byl uveden v oficiální selekci na jednom z těchto festivalů (Sundance, Rotterdam, Berlin, Cannes, Karlovy Vary, Locarno, Venice, Toronto, San Sebastian, IDFA, HotDocs and Annecy), nebo vyhrál Českého lva za nejlepší film
 • v současné době připravuje další projekt s mezinárodním potenciálem
 • připravovaný projekt má již minimálně 20% financování zajištěno
 • Kandidát musí dále splňovat tyto požadavky: ovládá samostatně a aktivně angličtinu, má zájem o mezinárodní trh, hledá aktuálně zahraničního koproducenta pro svůj projekt. Kandidát si dále hradí cestu, akreditaci a ubytovaní v Cannes.

Nominace musí obsahovat:

 • přihlášku (v příloze) – Prosím nevyplňujte bodové ohodnocení.
 • motivační dopis
 • informace o projektu (nebo balíku projektů), který aktuálně připravujete a chcete v Cannes prezentovat – včetně synopse a režijní explikaci
 • finanční plán projektu

Pokud máte zájem se do výběru přihlásit a splňujete výše uvedená kritéria, zašlete své nominace (v angličtině) nejpozději do 18. 3. 2019 na adresu marketa@filmcenter.cz.

Souhrn programu Producers on the Move na MFF v Cannes 2019:

 • welcome dinner (čt 16.5.2019)
 • celodenní pitching session – producenti si vzájemně prezentují své projekty (pá 17.5.2019)
 • „1:1 speed datings“ – osobní setkání s potencionálními partnery (pá 17.5.2019)
 • case study organizovaná ve spolupráci s ARTE (so 18.5.2019)
 • case study organizovaná ve spolupráci s Eurimages (ne 19.5.2019)
 • oběd pro vybrané producenty, Producers on the Move cocktail (po 20.5.2019)

Mediální kampaň Producers on the Move 2019:

 • brožura s informacemi o všech PoM (tištěná i online)
 • profily vybraných producentů na webu www.efp-online.com
 • digitální marketingová kampaň – kampaň na Facebooku představující každého PoM, pravidelné posty na Twitteru a Instagramu
 • inzerce s profily všech producentů v odborných denících na festivalu (Screen International, Variety, Hollywood Reporter)
 • tištěné plakáty s PoM
 • partnerství s FestivalScope

Přihláška

Zavřít
CFC hledá mladého producenta či producentku na Rotterdam Lab 2019

Státní fond kinematografie/Czech Film Center uzavřelo partnerství s koprodukčním trhem CineMart konaném při MFF Rotterdam a tamním vzdělávacím workshopem pro mladé producenty ROTTERDAM LAB a hledá 1 mladého českého producenta či producentku, kteří se programu zúčastní.

Rotterdam Lab je pětidenní workshop pro mladé producenty z celého světa. Cílem je nabídnout začínajícím filmovým profesionálům možnost navázat zajímavé kontakty a etablovat se ve světě mezinárodního filmového průmyslu. Kromě užitečných kontaktů, přednášek a seminářů nabízí program také průpravu a základní orientaci v oblasti mezinárodního financování, prodeje a distribuce. Každoročně se programu účastní kolem 60 producentů z přibližně 25 zemí. Absolventi programu se do Rotterdamu často vracejí – ať už s projektem na koprodukční trh CineMart anebo přímo do některé programové sekce.PODMÍNKY

Producent či producentka přihlášení do programu musí splňovat následující kritéria:

- věnuje se svébytně autorským filmům
- již realizoval alespoň 2 krátké filmy
- nerealizoval dosud více než 3 celovečerní filmy (v případě, že již realizoval více celovečerních filmů, vstupuje nově do oblasti mezinárodní koprodukce, začíná s novým typem filmů a podobně)
- má zájem o mezinárodní  filmové prostředí a projekty a chce se vzdělávat

Czech Film Center na základě přihlášek a za odborné pomoci vybere 1 kandidáta, který nejlépe splňuje zadané podmínky. Ten bude mít možnost se programu zúčastnit. Veškeré náklady jsou zahrnuty v pozvání, účastník si musí pouze zajistit cestu do Rotterdamu. Program je pětidenní a koná se v termínu 26. - 30.1.2019.

Pokud máte zájem se přihlásit, prosím zašlete správně a úplně vyplněnou přihlášku (níže) nejpozději do 2.12.2018 23:59 na adresu marketa@filmcenter.cz.

Výsledky budou oznámeny v termínu 5. - 6.12.2018.

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ

Zavřít
Partnerství s When East Meets West 2019 v Terstu

Státní fond kinematografie/Czech Film Center uzavřelo partnerství s koprodukčním trhem When East Meets West 2019 konaném v rámci festivalu v Terstu v termínu 20.- 22.ledna 2019, a proto Vás chceme vyzvat, abyste se na trh přihlásili.

PRODLOUŽENÁ UZÁVĚRKA do 18.11.2018!

When East Meets West je koprodukční trh určený pro evropské celovečerní hrané či dokumentární filmy ve vývoji s ideálně alespoň 15% zajištěného financování.

Trh každoročně prezentuje dva evropské regiony s cílem posílit vzájemnou spolupráci mezi nimi v oblasti filmové koprodukce. V roce 2019 to bude střední a východní Evropa (Česká republika, Slovensko, Polsko a Ukrajina) a Benelux (Belgie, Lucembursko a Nizozemí).
Třídenního fóra se účastní 20 vybraných celovečerních hraných či dokumentárních filmů ve vývoji, které cílí na koprodukci v rámci Evropy obecně, na Itálii či konkrétně na prezentovaný region. Program zahrnuje veřejnou prezentaci vybraných projektů, osobní schůzky a bohatý doprovodný program.

Naším cílem je prezentovat Českou republiku jako zajímavého koprodukčního partnera a posílit spolupráci v oblasti evropské koprodukce. Proto zveme 6 vybraných českých producentů, kteří mají zkušenost v oblasti koprodukce a minoritní koprodukce, aby se fóra zúčastnili a zapojili se do programu s cílem vstoupit do prezentovaných projektů jako čeští koproducenti.

Pokud máte zájem se programu zúčastnit, prosím vyplňte přiložený dotazník a zašlete jej na adresu marketa@filmcenter.cz nejpozději do 18.11.2018.

Výběr českých účastníků proběhne na základě doručených přihlášek ve spolupráci s vedením fóra When East Meets West.

Pozvání v případě výběru zahrnuje akreditaci a účast v programu, ubytování na 3 noci a letenku do Terstu.

Každoročně se zúčastní cca 450 akreditovaných filmových profesionálů z více než 35 zemí, zejména producentů, sales agentů, zástupců filmových fondů, festivalů koprodukčních platforem, vzdělávacích programů. 

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ

Zavřít
Partnerství s Les Arcs Coproduction Village 2018

Státní fond kinematografie/Czech Film Center uzavřelo i v letošním roce partnerství s festivalem a koprodukčním trhem v Les Arcs (15.-18. prosince 2018).

Cílem je prezentovat Českou republiku jako zajímavého koprodukčního partnera a posílit spolupráci v oblasti evropské koprodukce. Proto zveme 4 vybrané české producenty, kteří mají zkušenost v oblasti minoritní koprodukce, aby se festivalu zúčastnili a zapojili se do programu koprodukčního trhu. A eventuálně vstoupili do prezentovaných projektů jako čeští koproducenti.

Les Arcs Coproduction Village je koprodukční fórum, které každý rok představí 20 pečlivě vybraných evropských filmových projektů ve vývoji, které hledají koprodukční partnery a další financování.

Fórum každý rok také představí jednu zemi či region, které je věnována speciální pozornost a která je z pohledu koprodukce představena pomocí doprovodného programu – přednášek, případových studií a podobně.  V letošním roce je to Polsko.

Industry program v Les Arcs nabízí také vysoce ceněnou prezentaci Works in Progress, na kterou do Les Arcs pravidelně jezdí celá řada prodejců a zástupců filmových festivalů.

Více o akci ZDE.

Výběr českých účastníků proběhne na základě jednoduchých kritérií:

 • producent má osobní zkušenost v oblasti mezinárodní koprodukce (zvláště cenná je spolupráce i mimo tradiční region, tedy nad rámec dvojstranné koprodukce ČR a Slovenska)
 • koprodukované filmy byly uvedeny v distribuci mimo země výroby
 • koprodukované filmy byly uvedeny na jednom z velkých filmových festivalů
 • producent má zájem se zúčastnit a hledá nové koprodukční příležitosti

Pozvání zahrnuje akreditaci a účast v programu, ubytování na 3 noci v apartmánu, odvoz z letiště v Ženevě do Les Arcs a zpět. Letenku do Ženevy si musí každý účastník zajistit sám.

Pokud máte zájem se zúčastnit, ale přihlásili jste do Les Arcs svůj projekt ve vývoji či v postprodukci, zvažte přihlášení i tak. V případě výběru projektu Vás v rámci partnerské účasti nahradí jiný zájemce.

PŘIHLÁŠKA ke stažení

Zavřít
Sběr připravovaných filmů / katalogy Czech Fiction Films, Czech Documenatries, Czech Animation

Přiblížila se doba přípravy každročního katalogu českých filmů, který bude letos nově rozšířen o připravované filmy a rozdělen do tří publikací podle typu filmů nazvaných Czech Fiction Films, Czech Documentaries a Czech Animation, které vyjdou na začátku roku 2019. 

Katalogy budou obsahovat informace jak o připravovaných českých filmech ve všech stádiích vývoje, výroby a postprodukce, tak i o dokončených českých filmech uvedených do kin nebo na festivalech v roce 2018. Všechny tři katalogy vyjdou pouze v angličtině a budou poprvé představeny jako vždy na European Film Market během Berlinale. Následně budou po celý rok šířeny na dalších mezinárodních filmových festivalech a trzích. Katalogy budou také v pdf vyvěšeny na zde na webu v sekci Novinky / Publikace.

Změny v podobě katalogu českých filmů by měly vést k efektivnější propagaci české kinematografie v zahraničí a k většímu zájmu ze strany zahraničních filmových profesionálů.

Obracíme se na Vás tedy s prosbou o poskytnutí či doplnění informací o Vašich připravovaných filmech ve všech fázích realizace, a to včetně minoritních koprodukcí do dotazníku, který naleznete pod odkazem níže. K dokončeným filmům jsme sbírali informace průběžně, proto je do dotazníku nevyplňujte. V případě nejasností ohledně dokončených filmů Vás budeme kontaktovat individuálně.

Pokud jste nám již někdy informace o svých projektech poskytli, měli byste je v dotazníku vidět a stačí je aktualizovat. Případně, pokud nám informace v minulosti vyplňoval do databáze někdo jiný z Vaší společnosti a budete je teď upravovat Vy, dejte nám vědět. My Vám data zobrazíme a nebude tak docházet k duplikacím.

Dotazník:
(pro vstup do dotazníku je třeba vytvořit si profil na webovém rozhraní Visitor Page nebo se přihlásit do již vytvořeného profilu)

https://vp.eventival.eu/cfc/default 

Uzávěrka přihlašování a aktualizací informací o připravovaných filmech je ve čtvrtek 1. listopadu 2018 do 23:59.

KRITÉRIA PRO UVEDENÍ FILMU V KATALOGU A JEHO ŘAZENÍ

Czech Fiction Films = české hrané filmy
Czech Documentaries = české dokumentární filmy
Czech Animation = české animované filmy

Projekty uvedené v katalogu musí splňovat tato kritéria:

 1. Jedná se o české audiovizuální dílo ve smyslu zákona o audiovizi § 2
   
 2. Projekt získal podporu od:
 • od Státního fondu kinematografie
 • od Creative Europe MEDIA
 • od Eurimages

Filmy budou v katalozích řazeny dle

 1. dle fáze realizace
 • Released - dokončené filmy uvedené v roce 2018 v české kinodistribuci ve světové premiéře uvedené ve světové premiéře na jednom z filmových festivalů (viz. seznam festivalů)
 • In Postproduction
 • In Production
 • In Development

2. dle anglického názvu abecedně od A do Z

Pokud informace neobdržíme do data uzávěrky, není možné zaručit, že film do katalogu zařadíme, i když splňuje kritéria výběru.

Data poskytnutá v dotazníku nám zároveň i nadále slouží jako základ strukturované interní databáze připravovaných projektů, která nám umožňuje lepší přehled o vznikajících českých filmech. Uvedené informace slouží pouze CFC jako zdroj pro potenciální zahraniční partnery (festivaly, koprodukční trhy, vzdělávací programy), se kterými pravidelně spolupracujeme a nabízíme jim české filmy a projekty.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@filmcenter.cz.

SEZNAM FESTIVALŮ - ZDE KE STAŽENÍ

Zavřít
Šance pro mladé producenty - Producers on the Move 2018

Producers on the Move je pětidenní prezentace dvaceti mladých evropských producentů během MFF v Cannes. Slouží k navázání kontaktů a vzájemné prezentaci aktuálních projektů na tomto nejvýznamnějším evropském festivalu a trhu. Program proběhne 10.-14.5. 2018. Českého zástupce nominuje Czech Film Center, přihlašování je možné do 18.3. 2018.

Czech Film Center nominuje jednoho producenta, který získal nejvíce bodů na základě odevzdané přihlášky (viz. kritéria a formulář níže). Z nominovaných kandidátů ze všech členských zemí pak kancelář European Film Promotion vybere 20 kandidátů s nejvyšším bodovým skóre, kteří se programu v Cannes účastní. Účast v programu je zpoplatněna, poplatek hradí Czech Film Center, tedy Státní fond kinematografie. Cestovní náklady, ubytování a akreditaci na festival si ale účastník hradí sám. 

Stejně jako u všech projektů European Film Promotion je nominace možná pouze prostřednictvím národní členské organizace.

European Film Promotion (EFP) je organizace, jejímž cílem je propagace evropské kinematografie na mezinárodních festivalech a trzích, jak v Evropě, tak i mimo ni. Tvoří ji více než 30 členských organizací – institucí zabývajících se propagací národní kinematografie. Za ČR je členem Czech Film Center. 

Producers on the Move (PoM) je pětidenní prezentace 20 evropských mladých producentů během MFF Cannes. Slouží především k navázání kontaktů a vzájemné prezentaci aktuálních projektů na nejvýznamnějším evropském festivalu a trhu. 

Kritéria výběru kandidáta na Producers on the Move (jednotlivá kritéria jsou bodována):

 • již produkoval alespoň jednu, ale maximálně 3 mezinárodní koprodukce (ne více, jako majoritní producent), připouští se také mezinárodní dramatický seriál či VR
 • alespoň jeden jeho film byl distribuován v zahraničí a/nebo byl uveden ve VoD/SVoD/DVD/TV distribuci (mimo země podílející se na výrobě filmu)
 • jeho film byl uveden v oficiální selekci na jednom z těchto festivalů (Sundance, Rotterdam, Berlin, Cannes, Karlovy Vary, Locarno, Venice, Toronto, San Sebastian, IDFA, HotDocs, Annecy)
 • jeho film byl nominován v kategorie Best film na European Film Awards
 • jeho film vyhrál Českého lva za nejlepší film nebo byl nominován na Oscara
 • v současné době připravuje další projekt s mezinárodním potenciálem
 • připravovaný projekt má již minimálně 20% financování zajištěno

Kandidát musí dále splňovat tyto požadavky: ovládá samostatně a aktivně angličtinu, má zájem o mezinárodní trh, hledá aktuálně zahraničního koproducenta pro svůj projekt,. A jak již uvedeno výše, hradí si cestu, akreditaci a ubytovaní v Cannes.

Program, který PoM v Cannes čeká, zahrnuje:

 • welcome dinner
 • pitching session – producenti si vzájemně prezentují své projekty
 • „1:1 speed datings“ – osobní setkání s potencionálními partnery
 • case study organizovaná ve spolupráci s ARTE
 • case study organizovaná ve spolupráci s Eurimages
 • oběd pro vybrané producenty, Producers on the Move cocktail

Mediální kampaň PoM

 • plakát a brožura s informacemi o všech PoM
 • inzerce s profily všech producentů v odborných denících na festivalu (Screen International, Variety, Hollywood Reporter)

Pokud máte zájem se do výběru přihlásit a splňujete výše uvedená kritéria, zašlete své nominace (v angličtině) nejpozději do 18. 3. 2018 na adresu marketa@filmcenter.cz.

Nominace obsahuje: 

 • přihlášku 
 • motivační dopis
 • informace o projektu, který aktuálně připravujete, a režijní explikaci (pokud je přiřazen režisér)

PŘIHLÁŠKA

Zavřít
CFC hledá mladého producenta či producentku do Rotterdam Lab 2018

Státní fond kinematografie/Czech Film Center uzavřelo partnerství s koprodukčním trhem CineMart konaném při MFF Rotterdam a tamním vzdělávacím workshopem pro mladé producenty ROTTERDAM LAB a hledá mladého českého producenta či producentku, kteří se programu zúčastní.

Rotterdam Lab je pětidenní workshop pro mladé producenty z celého světa. Cílem je nabídnout začínajícím filmovým profesionálům možnost navázat zajímavé kontakty a etablovat se ve světě mezinárodního filmového průmyslu. Kromě užitečných kontaktů, přednášek a seminářů nabízí program také průpravu a základní orientaci v oblasti mezinárodního financování, prodeje a distribuce. Každoročně se programu účastní kolem 60 producentů z přibližně 25 zemí. Absolventi programu se do Rotterdamu často vracejí – ať už s projektem na koprodukční trh CineMart anebo přímo do některé programové sekce.

https://iffr.com/en/iffr-industry/rotterdam-lab

PODMÍNKY:

Producent či producentka přihlášení do programu musí splňovat následující kritéria:

 • věnuje se svébytně autorským filmům
 • již realizoval alespoň 1 či 2 krátké filmy
 • nerealizoval dosud více než 2 celovečerní filmy (v případě, že již realizoval více celovečerních filmů, vstupuje nově do oblasti mezinárodní koprodukce, začíná s novým typem filmů a podobně)

Czech Film Center na základě přihlášek a za odborné pomoci vybere 1 kandidáta, který nejlépe splňuje zadané podmínky. Ten bude mít možnost se programu zúčastnit. Veškeré náklady jsou zahrnuty v pozvání, účastník si musí pouze zajistit cestu do Rotterdamu. Program je pětidenní a koná se v termínu 27. - 31. ledna 2018.

Pokud máte zájem se přihlásit, prosím zašlete správně a úplně vyplněnou přihlášku (níže) nejpozději do 4. 12. 2017 na adresu jana.k@filmcenter.cz.

Výsledky budou oznámeny v termínu 7.-11.12. 2017.

PŘIHLÁŠKA  ke stažení.

Zavřít
Partnerství Czech Film Center a Les Arcs Coproduction Village 2017

Czech Film Center uzavřelo v letošním roce partnerství s festivalem a koprodukčním trhem v Les Arcs. Cílem je prezentovat Českou republiku jako zajímavého koprodukčního partnera a posílit spolupráci v oblasti evropské koprodukce. Proto zveme 4 vybrané české producenty, kteří mají zkušenost v oblasti minoritní koprodukce, aby se festivalu zúčastnili a zapojili se do programu koprodukčního trhu. A eventuálně vstoupili do prezentovaných projektů jako čeští koproducenti.

Koprodukční trh prezentuje 20 pečlivě vybraných evropských filmových projektů ve vývoji, které hledají koprodukční partnery a další financování a jejichž režisér již natočil celovečerní film či úspěšný krátký film.

Industry program festivalu v Les Arcs nabízí kromě koprodukčního fóra Coproduction Village i vysoce ceněnou prezentaci Works in Progress, na kterou do Les Arcs pravidelně jezdí celá řada prodejců a zástupců filmových festivalů. Hostující zemí letošního programu je Německo a v Les Arcs proběhne i pravidelné setkání French-German Rendez-vous.

Více o akci ZDE.

PODMÍNKY:
Výběr českých účastníků proběhne na základě jednoduchých kritérií:

 • producent má osobní zkušenost v oblasti minoritní koprodukce – úspěšně již realizoval alespoň 2 koprodukční snímky jako hlavní český producent, ne jen jeho společnost, čím více tím lépe
 • koprodukce proběhla i mimo náš region, tedy mimo tradiční dvojstrannou koprodukci ČR a Slovensko
 • koprodukované filmy byly uvedeny v distribuci mimo země výroby
 • koprodukované filmy byly uvedeny na jednom z velkých filmových festivalů
 • producent má zájem se zúčastnit a hledá nové koprodukční příležitosti
 • z každé společnosti se může zúčastnit jen jeden producent

Informace prosím vyplňte i v případě, že se akce zúčastnit nechcete, nebo nemůžete. Připravuji v současné době obsáhlejší článek o minoritních koprodukcích s ČR pro magazín Czech Film a také soubornější materiál o koprodukování s ČR. Obojí by mělo být připraveno v lednu 2018.

Datum konání (účasti):  16.-19. prosince 2017

Pozvání zahrnuje akreditaci a účast v programu, ubytování na 3 noci v apartmánu, odvoz z letiště v Ženevě do Les Arcs a zpět.
Letenku do Ženevy si musí každý účastník zajistit sám.
Czech Film Center dále v Les Arcs pořádá koktejl na počest českého partnerství.

Vyplněný dotazník, prosím, zašlete do 1.11.2017 na adresu marketa@filmcenter.cz

PŘIHLÁŠKA ke stažení

 

Zavřít
Šance pro producenty - Producers on the Move 2017

Producers on the Move je třídenní prezentace dvaceti mladých evropských producentů během MFF v Cannes. Slouží k navázání kontaktů a vzájemné prezentaci aktuálních projektů na tomto nejvýznamnějším evropském festivalu a trhu.

Program proběhne 19. - 23. 5. Českého zástupce nominuje Czech Film Center, přihlašování projektů je možné do 21. 3.  2017.

Czech Film Center nominuje jednoho producenta, který získal nejvíce bodů na základě odevzdané přihlášky (viz. kritéria a formulář níže). Z nominovaných kandidátů ze všech členských zemí pak kancelář European Film Promotion vybere 20 kandidátů s nejvyšším bodovým skóre, kteří se programu v Cannes účastní. Účast v programu je zpoplatněna, poplatek hradí Czech Film Center. Cestovní náklady, ubytování a akreditaci na festival si ale účastník hradí sám. 

Stejně jako u všech projektů European Film Promotion je nominace možná pouze prostřednictvím národní členské organizace, tedy Czech Film Center.

European Film Promotion (EFP) je organizace, jejímž cílem je propagace evropské kinematografie na mezinárodních festivalech a trzích, jak v Evropě, tak i mimo ni. Tvoří ji více než 30 členských organizací – institucí zabývajících se propagací národní kinematografie. Za ČR je členem Czech Film Center. 

Producers on the Move (PoM) je třídenní prezentace 20 evropských mladých producentů během MFF Cannes. Slouží především k navázání kontaktů a vzájemné prezentaci aktuálních projektů na nejvýznamnějším evropském festivalu a trhu. 

PODMÍNKY
Kritéria výběru kandidáta na Producers on the Move (jednotlivá kritéria jsou bodována):

 • již produkoval alespoň jednu, ale maximálně 3 mezinárodní koprodukce (ne více jako majoritní producent)
 • alespoň jeden jeho film byl distribuován v zahraničí a/nebo byl uveden ve VoD/SVoD/DVD/TV distribuci (mimo země podílející se na výrobě filmu)
 • jeho film byl uveden v oficiální selekci na jednom z těchto festivalů (Sundance, Rotterdam, Berlin, Cannes, Karlovy Vary, Locarno, Venice, Toronto, San Sebastian)
 • jeho film vyhrál Českého lva za nejlepší film
 • v současné době připravuje další projekt s mezinárodním potenciálem
 • připravovaný projekt má již minimálně 20% financování zajištěno

Kandidát musí dále splňovat tyto požadavky: věk pod 45 let, ovládá samostatně a aktivně angličtinu, má zájem o mezinárodní trh, hledá aktuálně zahraničního koproducenta pro svůj projekt, hradí si cestu, akreditaci a ubytovaní v Cannes.

Program, který POM v Cannes čeká:

 • welcome dinner
 • pitching session – producenti si vzájemně prezentují své projekty
 • „1:1 speed datings“ – osobní setkání s potencionálními partnery
 • case study organizovaná ve spolupráci s Eurimages
 • oběd pro vybrané producenty, ARTE cocktail a další networkingové aktivity
 • Mediální kampaň PoM
 • plakát a brožura s informacemi o všech POM
 • inzerce s profily všech producentů v odborných denících na festivalu (Screen International, Variety, Hollywood Reporter)

Pokud máte zájem se do výběru přihlásit a splňujete výše uvedená kritéria, zašlete své nominace (v angličtině) nejpozději do 21. 3. 2017 na adresu marketa@filmcenter.cz.

Nominace obsahuje: 

 • přihlášku 
 • motivační dopis
 • informace o projektu, který aktuálně připravujete, a režijní explikaci (pokud je přiřazen režisér)

PŘIHLÁŠKA ke stažení 

Zavřít

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás