Koprodukční trhy

Koprodukční trhy

Koprodukční trhy

t

Koprodukční nabízejí českým filmovým projektům celou řadu výhod – především možnost najít vhodné zahraniční partnery a koproducenty, možnosti financování anebo rozvinout strategii vývoje a realizace filmu. Zároveň je každý koprodukční trh příležitostí, jak dát o projektu vědět širšímu okruhu mezinárodních filmových profesionálů, protože selektoři festivalů, distributoři, zástupci vzdělávacích programů i fondů na tyto akce pravidelně jezdí a vybrané projekty sledují.

CFC se dlouhodobě věnuje mapování vznikajících hraných, dokumentárních i animovaných projektů ve všech fázích realizace a spolupracuje s koprodukčními trhy po celém světě, kterým doporučuje vhodné české projekty a konzultuje účast na nich a načasování účasti s českými profesionály.

CFC pravidelně spolupracuje s přibližně 30 koprodukčními trhy, finančními fóry a prezentacemi works in progress ve všech oblastech (hrané, dokumentární, animované, krátké filmy). Jsou to např. When East Meets West při Trieste Film Festival, CineMart při MFF v Rotterdamu, Co-Production Market při MFF v Berlíně, Sofia Meetings, Producer´s Network při MFF v Cannes, MIFA v Annecy, Crossroads při MFF Thessaloniki, Connecting Cottbus, IDFA Forum v Amsterodamu, MIA Cinema Co-Production Market and Pitching Forum v Římě, Baltic Event nebo Les Arcs Coproduction Village nebo  EuroConnection v Clermont-Ferrand.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás