European Film Promotion

European Film Promotion

European Film Promotion

e

Czech Film Center je od roku 2002 členem mezinárodní organizace European Film Promotion (EFP), byla založena v roce 1997 a nyní sdružuje 38 profesních organizací a institucí ze 37 zemí, které jsou experty v oblasti propagace a marketingu své národní kinematografie. Všechny členské organizace řeší podobné úkoly a sledují stejné cíle – co nejlepší rozvoj a prezentaci své domácí kinematografie a filmového průmyslu na mezinárodní půdě. 

Společným cílem pod hlavičkou EFP je propagace jednotné identity a zároveň rozmanitosti evropského filmu na klíčových filmových událostech po celém světě. K tomuto cíli slouží celá řada projektů, které EFP každoročně pořádá a který se každý specializuje na určitý typ filmu, určité teritorium či určitý aspekt filmové tvorby a které na obecné úrovni propagují evropský film, jehož je česká kinematografie součástí. Každý projekt má stanoveny přesné podmínky přihlášení a účasti. Kandidáta (ať už osobu či film) z dané země vždy nominuje konkrétní členská organizace, která danou zemi v EFP zastupuje. V některých případech samotná nominace nestačí, finální výběr projektů či osob zajišťuje mezinárodní porota přizvaná EFP (Shooting Stars, Producer on the Move či Producer's Lab v Torontu). Díky tomu se CFC může zapojit i do nadnárodních projektů propagace evropského filmu, mladých talentů a filmového průmyslu a nabídnout užitečnou platformu pro české producenty, režiséry či herce.
EFP je již od začátku své existence podpořena programem Kreativní Evropa – MEDIA.
Více o projektech a aktivitách European Film Promotion ZDE 

Projekty, na kterých se CFC podílí:

 • Shootings Stars (MFF Berlín) - prezentace 9 mladých evropských hereckých talentů zástupcům castingových agentur a novinářům na MFF v Berlíně.
   
 • Future Frames (MFF Karlovy Vary) - čtyřdenní program pro 10 začínajících filmových režisérů a režisérek, studentů evropských filmových škol konaný během MFF Karlovy Vary. Program na festivalu zahrnuje projekce vybraných filmů a doprovodný odborný program (master class s významným světovým režisérem, setkání se zástupci mezinárodního filmového průmyslu, setkání s novináři, atd.).
  Viz také: Damián Vondrášek se představí na Future Frames
   
 • The Changing Face of Europe: New European Documentaries (Hot Docs Canadian International Documentary Festival) - prezentace pozoruhodných evropských dokumentárních filmů a jejich tvůrců na největším festivalu v Kanadě pořádaná od roku 2018 se soustředí na aktuální témata evropské kinematografie a života – migraci, populismus, ekonomická situace a další.
  Viz také: Dva české dokumenty na Hot Docs
   
 • Europe! Goes Busan (MFF Busan) - prezentace evropských filmařů na jihokorejském filmovém festivalu v Busanu, který patří k významným asijským festivalům a filmovým trhům (Asian Film Market).
   
 • řada společných stánků na filmových trzíchMFF Toronto, jehož se CFC pravidelně účastní, Asian Film Market v Busanu, Filmart v Hong-Kongu, American Film Market v Los Angeles
   
 • Screenings of Oscar® entries from Europe (Los Angeles)  - projekce filmů nominovaných národními organizacemi na Oscara v kategorii Foreign Language Film.
   
 • Film Sales Support - program podporovaný programem Kreativní Evropa – MEDIA, o který mohou žádat mezinárodní prodejci českých filmů v případě, že jsou uvedeny na některém z vybraných mimoevropských festivalů či filmových trhů (např. Sundance, Hot Docs, Toronto, Asian Film Market, AFM, Filmart). Podpora slouží k propagaci filmu na daném trhu či festivalu a společnosti zastupující české filmy tak pravidelně získávají ročně kolem 10  000 až 15  000 EUR. To velice výrazně pomáhá šancím českých filmů prorazit na mezinárodních trzích. Více informací a podmínky podpory ZDE.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás