Czech Joy in the Spotlight

Czech Joy in the Spotlight

MFDF Ji.hlava

Czech Joy in the Spotlight

MFDF Ji.hlava

c

Prezentaci nových českých dokumentárních filmů Czech Joy in the Spotlight pořádá Státní fond kinematografie prostřednictvím oddělení Czech Film Center spolu s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jihlava od roku 2016.

V rámci prezentace Czech Joy in the Spotlight se každoročně představí okolo deseti nových českých dokumentárních filmů publiku složenému převážně ze zahraničních filmových profesionálů, jako jsou zástupci festivalů nebo sales agentů. Prezentace probíhá vždy během festivalu v Jihlavě.

Dokumentární filmy prezentují osobně režisér a producent díla. Na uvedení svého díla mají 9 minut, během kterých film představí a následně pustí pětiminutovou ukázku. Prezentace s ohledem na mezinárodní charakter akce probíhá v anglickém jazyce a po jejím skončení následuje neformální networkingová akce, na které se mohou prezentující osobně potkat se zahraničními hosty.

Z důvodu přesunutí MFDF Ji.hlava 2020 do online podoby se prezentace Czech Joy in the Spotlight letos poprvé uskuteční online a bude tak dostupná i zahraničním hostům. Záznam akce bude po jejím skončení dostupný na webu obou pořadatelů, tedy jak Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava – www.ji-hlava.cz, tak i na našich stránkách.

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás