Czech Joy in the Spotlight

Czech Joy in the Spotlight

Czech Joy in the Spotlight

a

„Czech Joy in the Spotlight“ je prezentace nových českých dokumentárních filmů uváděných v sekci Česká radost v rámci MFDF Ji.hlava, kterou pořádá Státní fond kinematografie/Czech Film Center společně s festivalem od roku 2016.

 

Prezentace pravidelně představí 10 nových českých dokumentárních filmů, které mají mezinárodní potenciál, zahraničním, ale i domácím filmovým festivalům, mezinárodním prodejcům a dalším filmovým profesionálům přítomným na MFDF Ji.hlava.

V rámci prezentace Czech Joy in the Spotlight se každoročně představí okolo deseti nových českých dokumentárních filmů publiku složenému převážně ze zahraničních filmových profesionálů, jako jsou zástupci festivalů nebo sales agentů. Prezentace probíhá vždy během festivalu v Jihlavě.

Dokumentární filmy prezentují osobně režisér a producent díla. Na uvedení svého díla mají 9 minut, během kterých film představí a následně pustí pětiminutovou ukázku. Prezentace s ohledem na mezinárodní charakter akce probíhá v anglickém jazyce a po jejím skončení následuje neformální networkingová akce, na které se mohou prezentující osobně potkat se zahraničními hosty.

Předchozí ročníky

Projekty představené v roce 2020 ZDE.

Projekty představené v roce 2019 ZDE.

Projekty představené v roce 2018 ZDE.

Projekty představené v roce 2017 ZDE
Program ke stažení.

Projekty představené v roce 2016 ZDE.

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás