Sundance Film Festival

Sundance Film Festival (2017)

19. Leden 2017 - 29. Leden 2017

Los Angeles, Spojené státy
www.sundance.org

Sundance Film Festival (2017)

19. Leden 2017 - 29. Leden 2017

Los Angeles, Spojené státy
www.sundance.org

s

Mezinárodní soutěž: celovečerní hraný film, celovečerní dokumentární film, krátký film, epizodický obsah, virtuální realita
Přihlášení filmu: early – 45 USD / 70 USD, official – 65 USD / 90 USD, late – 85 USD / 115 USD

Data uzávěrek pro přihlašování krátkých, seriálových a experimentálních projektů se mohou lišit, doporučujeme je ověřit na webu festivalu.

Uzávěrky

Proslulý festival Sundance probíhá pod záštitou herce Roberta Redforda již od roku 1978 v městečku Park City v americkém Utahu. Festival, jehož hlavním cílem je objevování mladých talentů, má 5 soutěžních kategorií, ale není nutné film přihlašovat do určité festivalové sekce.

Podmínkou pro výběr celovečerního filmu (nad 50 minut) je ale světová nebo mezinárodní premiéra v Sundance. Na premiérovém statusu u krátkých filmů nezáleží. Kromě dvou hlavních soutěžních sekcí World Cinema pro celovečerní hrané a dokumentární filmy jsou mezinárodní filmy posuzovány také seriálové a experimentální projekty (New Frontier). Festival uděluje více než 30 cen ve všech festivalových sekcích včetně několika cen diváků. Součástí programu je také několik nesoutěžních sekcí uvádějící nové filmy (Premieres), žánrové tituly (Midnight), filmy uvedené na jinde již dříve (Spotlight), seriály (Episodic) nebo filmy pro děti (Kids).

Pokud se český film dostane na Sundance, může sales agent filmu požádat o finanční podporu u European Film Promotion v rámci programu Film Sales Support. Jedná se o program podpory prodeje evropských filmů mimo Evropu a prodejcům poskytuje finanční prostředky na marketingové náklady spojené s propagací filmu v rámci několika mimoevropských festivalů.

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás