Spouštíme sběr údajů o připravovaných projektech do nové online databáze na webu CFC

06 Prosinec 2022

Film Industry

Spouštíme sběr údajů o připravovaných projektech do nové online databáze na webu CFC

Film Industry

Spouštíme sběr údajů o připravovaných projektech do nové online databáze na webu CFC

d

Spouštíme nové kolo sběru informací o připravovaných projektech ve všech stádiích vývoje, výroby a postprodukce, včetně minoritních koprodukcí. Data poskytnutá v tomto dotazníku a každém dalším budou sloužit jako základ nové částečně veřejné online databáze připravovaných projektů na webu Czech Film Center, určené primárně zahraničním filmovým profesionálům. Cílem je systematicky a efektivně sledovat vznikající českou tvorbu během celého roku.

Online databáze připravovaných projektů na webu CFC zároveň nahrazuje katalogy českých hraných, dokumentárních a animovaných filmů a bude bude dostupná v anglické verzi webu na přelomu ledna a února 2023.

Databáze je v angličtině a přináší oproti tištěným katalogům několik výhod – větší rozsah informací rozdělený na veřejnou a zaheslovanou část, jež je dostupná pouze vybraným registrovaným uživatelům z řad zahraničních filmových profesionálů (zástupci festivalů, koprodukčních trhů, filmových fondů), možnost aktualizovat informace kdykoli během roku, lepší přehlednost a možnost vyhledávat projekty v databázi na webu. Bezesporu se jedná také o ekologické a finančně šetrnější řešení bez nutnosti tisku a transportu materiálů na filmové festivaly a trhy.

Chystáte filmový nebo televizní projekt? Pro poskytnutí nebo aktualizaci v minulosti vyplněných informací využijte Dotazník připravovaných projektů:

(pro vstup do dotazníku je třeba vytvořit si profil na webovém rozhraní Visitor Page nebo se přihlásit do již existujícího profilu)

Uzávěrka sběru informací je 12. ledna 2023.

Do databáze jsme doplnili všechny projekty, které již obdržely podporu od SFKMG, a přiřadili je hlavnímu producentovi, či osobě, která za společnost obvykle projekty vyplňuje.

Informace se v databázi připravovaných projektů budou zobrazovat tak, jak nám je vyplníte. Pracovníci Czech Film Center provedou velice zběžnou a formální kontrolu dat, ale není v našich kapacitních možnostech ověřovat veškeré informace v databázi uvedené.

Informace sbíráme třikrát za rok. V databázi je uvedeno datum, ze kdy dodané informace jsou, aby uživatelé věděli, jak aktuální dané informace jsou.

Chcete nám dát vědět o svém dokončeném projektu? Využijte prosím Dotazník dokončených filmů, který je také dostupný na domovské stránce Visitor Page po přihlášení. Informace budou po odeslání dotazníku zveřejněny na webu CFC v online katalogu dokončených českých filmů.

Podrobnosti o fungování databáze včetně podmínek pro zveřejnění projektu v databázi, struktuře informací (veřejná a neveřejná část) a kdo bude mít přístup k neveřejné části naleznete zde.

Czech Film Center

oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás