Hong Kong International Film Festival

Hong Kong International Film Festival (2018)

19. března 2018 - 05. dubna 2018

Hong Kong, Čína
www.hkiff.org

h

Mezinárodní soutěž: celovečerní hraný film, celovečerní dokumentární film, krátký film
Přihlášení filmu: 40 - 80 USD

Mezinárodní filmový festival v Hong Kongu si od roku 1976 stihl vybudovat reputaci jednoho z největší festivalů v Asii. Festival má tři soutěžní sekce – Young Cinema Competition, která je určena pouze prvním, druhým a třetím filmům, soutěž celovečerních dokumentů a soutěž krátkých filmů všech typů do 15 minut. Mimo to lze krátké i celovečerní hrané, dokumentární, animované i experimentální filmy přihlašovat do několika nesoutěžních sekcí. Poplatek za přihlášení celovečerního filmu je 80 USD a za přihlášení krátkometrážního filmu 50 USD. Podmínkou uvedení na festivalu je hongkongská premiéra filmu.

Kromě bohatého filmového programu zde každoročně v dubnu probíhá také filmový trh FILMART, kterého se pravidelně účastní několik tisíc filmových profesionálů.

Pokud se český film dostane do Hong Kongu, může sales agent filmu požádat o finanční podporu u European Film Promotion v rámci programu Film Sales Support. Jedná se o program podpory prodeje evropských filmů mimo Evropu a prodejcům poskytuje finanční prostředky na marketingové náklady spojené s propagací filmu v rámci několika mimoevropských festivalů.

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás