Filmový festival Glasgow přináší národní fokus Czech, Please!

28 Únor 2024

Český film (v zahraničí)

Filmový festival Glasgow přináší národní fokus Czech, Please!

Český film (v zahraničí)

Filmový festival Glasgow přináší národní fokus Czech, Please!

c

Český film míří do Velké Británie! Jubilejní 20. ročník filmového festivalu v Glasgow (28. února až 10. března 2024) se letos zaměří na český film a „ukáže to nejlepší a nejzářivější z české kinematografie“. Pro tuto příležitost bylo vybráno celkem 6 celovečerních filmů, z nichž některé budou ve Velké Británii uvedeny vůbec poprvé.

Seznam filmů, které dramaturgové festivalu v Glagow vbrali do národního fokusu s názvem Czech, Please!, je následující: psychologické drama Manželé Stodolovi Petra Hátleho, které se v Glasgow dočká britské premiéry, studenoválečné drama Bratři Tomáše Mašína, kyberpunkové sci-fi Bod obnovy Roberta Hloze (ve skotské premiéře), intimní dokument Jarmily Štukové Moje nová tvář, vizuálně strhující dobové drama Úsvit Matěje Chlupáčka (obojí v britské premiéře) a hravě rebelská klasika československé nové vlny Sedmikrásky Věry Chytilové, restaurovaná Národním filmovým archivem.

Časy všech projekci naleznete ZDE.

Státní fond kinematografie bude mít v Glasgow své zastoupení – programu Industry Focus se zúčastní Barbora Lochmanová z Českého filmového centra. Plánujete-li být v Glasgow, připojte se na Coffee Morning se Státním fondem kinematografie, který se uskuteční v úterý 5. března v 10:30 v Adelaide Place v rámci programu Industry Focus.

Czech Film Center
oddělení Státního fondu kinematografie pro propagaci české kinematografie v zahraničí

Email: info@filmcenter.cz

 

Kontaktujte nás