Berlinale

Berlinale

MFF Berlinale a filmový trh European Film Market (EFM)

b

Berlínský filmový festival a jeho přidružený trh je jedna ze dvou nejdůležitějších evropských filmových akcí svého druhu. Filmového trhu European Film Market se Czech Film Center účastní již od roku 2003. Každý rok zde vystavuje přibližně 400 subjektů a trhu se pravidelně účastní přes 8 000 filmových profesionálů ze 100 zemí celého světa z řad producentů, distributorů, zástupců televizí, filmových institucí, prodejců, zástupců filmových festivalů atd. Za Českou republiku se festivalu a trhu pravidelně účastní kolem 100 - 150 filmových profesionálů a zástupců médií.

CFC zajišťuje prezentaci české kinematografie a průmyslu formou stánku od roku 2003, od roku 2006 ve společném stánku několika zemí pod názvem Central European Cinema se Slovenskem a Slovinskem (až do roku 2010 též s Polskem a Maďarskem). CFC je na trhu zdrojem informací o současných novinkách v oblasti českého filmu, infrastruktuře českého filmového průmyslu a možnostech v oblasti mezinárodních koprodukcí. Stánek každoročně navštíví 300-400 návštěvníků. V rámci European Film Market je možné zaplatit si projekci, tzv. market screening, kde jsou filmy nabídnuty k prodeji či uvedení na festivalech.

Během trhu poskytuje CFC informace o aktuální české produkci, předává kontakty na filmové společnosti a tvůrce z českého filmového průmyslu (produkce, festivaly, asociace atd.), zodpovídá dotazy ohledně financování a podmínek mezinárodních koprodukcí s ČR, jedná s představiteli významných světových festivalů a filmových či koprodukčních trhů, vzdělávacích programů, filmových fondů, institucí a dalších stávajících i potenciálních partnerů CFC, které slouží k zajištění všech činností, které CFC vykonává. CFC komunikace s českými i zahraničními novináři, snaží se o rozšiřování kontaktů s prodejci filmů a sledování jejich profilu.

CFC pořádá i vlastní doprovodný program a akce, jako je například neformální otevření stánku, tematická setkání, prezentace filmů uváděných v programu trhu i festivalu...

V měsících před konáním Berlinale CFC asistuje českým producentům a dalším filmovým profesionálům (distributoři, zástupci festivalů, institucí, filmové školy a studenti) – upozorňuje je na uzávěrky přihlášení filmů a akreditací, informuje je o možnostech odborného programu, konzultuje možnosti prezentace (akce, tištěné materiály, projekce, inzerce a tak podobně).

Czech Film Center

Národní 28, 110 00 Praha 1
Česká republika

Email: info@filmcenter.cz

Kontaktujte nás